Ostatní aktivity

Našim hlavním cílem je šířit folklorní zvyky a tradice. Naopak si i tyto aktivity rádi zpříjemníme i něčím jiným.Proto jsme si pro spestření volných víkendů vytvořili další zajímavé akce a vystoupení. Výlety, exkurze do pivovarů, Historické dny na hradě Zvířetice, Klášter tour, Retrodiskotéky, Dětské plesy, Kánkán, Charleston atd.

 

Klášter Tour

Hlavním cílem celého putování bylo užít si hodně srandy. A to se povedlo. Samozřejmě, že jsme doufali, že se s námi na tra dlouhou asi 25 kilometrů vydají i nìjací nadšenci z řad civilistù, ale nakonec to byla zase jen „soukromá“ akce Furiantu. I když. Zas tak soukromé to vlastně nebylo. Cestou jsme potkali mnoho lidí, které jsme pozvali na Klášterské pivobraní. Pobavili jsme našim ustrojením nejednoho cyklistu či turistu. Majitelé navštívených hospod byli naší návštěvou také potěšeni. Někteří museli kvůli nám otevřít již v dopoledních hodinách. Zdarma jsme měli i obèerstvení v restauraci U Štýblerù v Mnichově Hradišti, kde nám pivovar zařídil pivo a klobásu.

 

         

     

Retrodiskotéka

Soubor Furiant se tentokrát rozhodl uspořádat něco, co v Nové Vsi u Bakova ještě nebylo. A to, retro diskotéku. Módní přehlídka provedla půlstoletím všechny přítomné v čele s božským Elvisem. Na sále nechyběly ani dobové rekvizity, jako rádia, gramofon, žehlička, ruční šlehač, vysavač, magnetofon, kočárek, kuchyňská váha, ale hlavně nádherný moped, který po nájezdu na sál byl hlavní ozobou na pódiu.

Tedy, hned vedle vynikajícího DJ Pavla Šaňka, kterému nikdo neřekne jinak, než Šáňa. Ten si opravdu s výběrem hezkých českých, ale i zahraničních písniček dal práci a dokázal svým umem pobavit celý sál, který byl nabit k prasknutí a to všemi generacemi. Všichni si též mohli dát své první pivo jen za dvě koruny. Vzhledem k tomu, že kdysi pivo stávalo 1,80 Kč, proto tedy tato symbolická cena.

 

        

 

Historický den - Zvířetice

1. Historický den na hradě Zvířetice se konal 2. září 2007 a předčil veškerá očekávání pořadatelů, stánkařů, ale i účinkujících. Co však překvapilo nejvíce? Vaše účast vážení spoluobčané. Jsme rádi, že jste se na hrad vypravili v tak početném množství. A my Vám mohli nabídnout bohatý program v podobě loutkového Divadla z půdy, orientálních tanečnic Ariana, historického tance Ambrosia a hlavně skupiny historického šermu Hargor. Ta s námi nejen zahájila celou akci, ale strávila s námi celý den na „našem“ malebném hradě. S koňmi nám pomohl pan Janda, s královským hodokvasem Maso Plus Horní Stakory, bakovská cukrárna a pivovar Klášter. Hudebně nás doprovázela skupina Bráchové.

V deset dopoledne přijel na koních na hrad pan Hašek ze Zvířetic spolu s Karlem IV. a velkou družinou. Odpolední program zahájily orientální tanečnice z Mladé Boleslavi. Po nich se na slámou vysypaný prostor dostavily princezny, které na hrad přijely též na koních za velkých ovací a poklon „poddaných“. V závěru představení vzali rytíři mezi sebe i děti a naučili je pár zajímavých obranných prvků. Pro uklidnění situace zazněly další zvuky country a na plac pomalu nastoupily dámy v barokních šatech. To už byla skupina Ambrosie ze Staré Boleslavi.
Konec pak patřil panu Pešánovi a jeho pohádce.

 

        

 

Exkurze do pivovarů

Neradi sedíme sami doma v období Vánoc. Jsme nerozluční - bez ostatních neuděláme ani ránu a proto jsme se rozhodli, že bychom rok co rok mohli podnikat výlety. Jak jinak než v plné parádě, tedy v dobovém oblečení.....

Navštívili jsme již sedm pivovarů na těchto místech:

Nymburk, Nová Paka, Rychnov nad Kněžnou, Pardubice, Velké Březno, Kácov, Varnsdorf, Litoměřice

 

      

 

TOPlist