Staročeský Bál

V sobotu 10. března se v obnovené premiéře konal v mladoboleslavském kulturním domě třetí Staročeský bál, pořádaný V. župou baráčníků. 9 kolon (jedna čítá 8 tanečníků) tančilo po slavnostním zahájení plesu Českou Besedu. Krojovaných návštěvníků se na sále objevilo nespočet, ale vítaní byli i všichni ostatní, kterým k výborné náladě hrála skvělá  kapela Levou rukou band. Měla velký úspěch již před dvěma lety a tak účastníci plesu byli potěšeni, že se s touto kapelou, hrající taneční muziku, potkali i tentokrát. Milým a dech beroucím překvapením večera bylo předtančení Víta Domoráda a Simony Tejcové z bakovského tanečního oddílu, kteří předvedli v jednom bloku několik standardních tanců. Byl to pro obdivovatele tance opravdu velký zážitek.

Jako na každém jiném plese nechyběla ani bohatá tombola, kde se dalo vyhrát nespočet zajímavých cen, i když asi největší úspěch měly výrobky šikovných tetiček baráčnických. Nálada byla zkrátka výborná a na sále se potkalo několik generací, propojených nejen baráčnickou myšlenkou.

O půlnoci došlo na losování hlavních cen a ve dvě ráno se ani nechtělo domů. Snad se opět nejdéle po dvou letech podaří tento pěkný podnik zorganizovat.

 

TOPlist