Na výletě s dětským souborem

V neděli 14. června se po několika letech dostal Kominíček konečně na výlet. Dříve patřily výlety do celoročního plánu, leč v posledních letech nebyly volné termíny. I letos jsme museli jet v neděli, neb jinak vystupujeme.

Výlet byl tak nějak z půlky tajný, záleželo jen na tom, jak uměly rodiče udržet jazyk za zuby. Rozhodně všechny potěšila jízda vlakem, neb do Ústí nad Labem, kam jsme se nakonec vypravili, to kousek cesty je. A protože počasí bylo naprosto exkluzivní, tak jsme nikam nespěchali a v severočeském městě jsme navštívili nejprve místní zoologickou zahradu, kde jsme kromě jiného viděli krmení medvědů, surikat a lachtanů. Strávili jsme zde více jak 4 hodiny.

Do ZOO i zpět jsme jeli trolejbusem, což byl pro někoho také zážitek. A aby těch dopravních prostředků nebylo málo, vyjeli jsme ještě kabinovou lanovkou na vyhlídku Větruši. Zde jsme se dobře bavili v zrcadlovém bludišti a využili výhledu na město. Z Malé Bělé jsme odjížděli ráno v 8 hodin a vrátili jsme se večer v 20 hodin. Času stráveného na výletě jsme nikdo nelitoval. Bylo to velmi pěkná podívaná a dobrá nálada nás během dne neopuštěla.

TOPlist