Masopust - Ctěnice

Ještě před úplným koncem masopustu, který tentokrát připadnul na úterý 4. března 2014, uspořádali na zámku Ctěnice nedaleko Prahy oslavu tohoto svátku. Zaplněné nádvoří zámku, kam nádherně svítilo v neděli 2. března celé odpoledne slunce, se dobře bavilo nejen při procházce parkem, ale i při prohlídce koňského výběhu. Nejvíce ale při představení masopustního veselí v podání souboru Furiant a kapely Průvan.

Třicet masek a tanečníků zároveň za doprovodu lidových písniček vytáhlo na pomyslný parket nejen děti, ale i dospělé. Odvážné děti v maskách i bez, si mohly vyzkoušet tanec s medvědem či šaškem, Laufrem, Strakatým, Pronobusem, cikánkou, kobylou, prasátkem, flašinetářem, babkou, sněhovou královnou, myší, selkou i hospodářem. 

K pití byl kromě piva i lažanský mošt a skvělé masné výrobky, jako prejt, taliáni, ovárek a podobně byly k dispozici z rukou řeznických - Hudera a syn. Masopust na zámku Ctěnice byl velmi vyvedený, jakož veselé byly i masky. Celé rodiny si zde mohly vychutnat nejen příjemnou atmosféru, ale i jarní počasí.

TOPlist