Malý zájezd Maloběláků

V pátek 22. června večer uspořádal osadní výbor Malá Bělá ve spolupráci s místní Obcí baráčníků malý výlet na zámek Stránov (Jizerní Vtelno) nedaleko Mladé Boleslavi.

Autobus, který řídila milá mladá dívka, nejprve naložil účastníky v Malé Bělé a doložil je pak v Bakově na náměstí. Celkem se na Stránově v tomto povedeném zájezdu sešlo 50 lidí včetně několika dětí.

Prvním místem k navštívení byl kostel u zámku, kde hrála kapela Marola. Všichni, kteří se zaposlouchali do tónů této skupiny, jednotně potvrdili, že muzikanti hráli moc hezky a zpěvačka tomu všemu dala punc. Následovalo občerstvení v zámecké kavárně a rozdělení zájezdu na dvě skupiny, neboť všichni by se najednou do zámeckých místností nevešli.

V 20 hodin šla tedy na prohlídku zámku první část výpravy. Prohlídka je zajímavá v tom, že je sestavena ze čtyř divadelních scének odehraných na nádvoří a v prostorách zámku. Tyto prohlídky mají název: „Od dotyků k dotykači“ a jsou postaveny na scénkách mezi mužem a ženou prolínajících se časem. Samozřejmě nepostrádají vtip a to vše za svitu svíček. V 21 hodin se pak vypravila do zámku druhá část.

Všichni se dobře bavili a co víc, měli možnost spolu strávit čas i mimo prohlídky a tento využili pro společné poklábosení při sklence vína. Všem se tato zajímavá a ne úplně tradiční akce líbila, což je pro organizátory největší odměna.

                                                                                                                   

 

TOPlist