Oslava 15 let souboru

Furiant se po dlouhých a náročných přípravách dočkal své oslavy dospívajícího věku a nikoho nenechal na pochybách, že by se rád dožil i dospělosti.

V sobotu 25. října, přesně 15 let poté, co folklorní soubor Furiant absolvoval své první oficiální vystoupení ve Vrchlabí na svatbě kamarádů, připravil pro své fanoušky, přátele, známé a příbuzné téměř tříhodinový galaprogram, který se nesl v humorném duchu a přátelské atmosféře. Členové souboru si nachystali několik tanečních vstupů, kterými představili své začátky, pokroky a vše korunovali programem českých tanců společně s pražskou lidovou muzikou Osmikráskou.  Muzika si našla soubor, který byl 15 let bez kapely počátkem léta a jako první se představili hned při takové veliké slávě. Soubor Furiant tajil své překvapení důkladně, o to víc ho pak mrzela nízká účast diváků, kteří tak přišli nejen o jejich skvělé představení, ale i vynikající moderování večera Honzou Hejdrychem, jakož i o neutuchající elán a vtip kapely Švejk Band až z Plzně a v neposlední řadě i o folklorní soubor Šafrán perlící lidovými tanci, hlavně však veselou gratulací v černobílém duchu.

Hostem večera byla, ve folklorním světe velmi uznávaná, choreografka lidových tanců paní Eva Rejšková, která pohovořila o folkloru všeobecně, ale zároveň vyzvedla přes holý amaterismus souboru jeho velikou snahu a pojetí lidových tanců, kdy jí průřez patnácti lety nadchl. Pochvalami nešetřila ani učitelka lidových tanců Jitka Bonušová z taneční školy Dvorana. Dosluhující starostka města Jana Štěpánová poděkovala souboru za jeho poctivou práci a reprezentaci Bakovska nejen po Čechách, ale i v zahraničí. Originální dort z jejích rukou při nedělním úklidu sálu všem moc chutnal, jakož i dort od Míly Henrichové z Cukrárny Za rohem z Mnichova Hradiště. Oba totiž byly vyvedeny v lidovém duchu. S podobně laděnými dary přišli i další gratulanti a oslavence jimi velmi pobavili a potěšili.

Všichni návštěvníci pak byli na oplátku jubilanty náležitě hoštěni, a tak tedy na bakovském divadelním sále nikdo hlady a žízní netrpěl. Po skončení oficiální části programu se ještě dlouho do noci zpívalo a hrálo za doprovodu všech tří kapel. Prohlížela se fotokniha sestavená u příležitosti oslavy a udržovaly se hlavně přátelské vztahy. Poděkování za velmi pěkně připravenou akci patří nejen samotných organizátorům a aktérům v jednom- tedy souboru Furiant, ale i divadelnímu spolku Tyl za zapůjčení sálu, především pak panu Anderlemu, zvukaři Ádu Langhansovi, tetičce Haně Peroutkové za vynikající koláče a všem, kdo si do Bakova v sobotu našel cestu a zatleskal a chvíli s Furianty pobyl.

Na akci přispěl z grantu kultury Středočeský kraj.

TOPlist